Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

• Witam. Kupię przebierke do dud szkockich. Nie musi być wysokich lotów ;)
  • Z miejsca mówię, że przebierki nie posiadam, a przynajmniej jeśli chodzi o zapasową ;)
    Ciekawi mnie tylko sytuacja obecna. Czyżbyś chłopie chciał się porywać na naukę gry zarówno na dudach szkockich jak i na Marktsackpfeife?
    Jeśli tak, proponowałbym przemyśleć całą sprawę, bo na etapie nauki trzeba się skupić, żeby ogarnąć podstawy. W wypadku jednoczesnej nauki na dwóch różnych typach dud wszystko Ci się prędzej czy później pomiesza.
    Ja na naukę gry na Gaita Gallega (dudach z hiszpańskiej Galicji) porwałem się dopiero po prawie siedmiu latach grania na dudach szkockich.

PS: Chodzi Ci o przebierkę do Wielkich Dud Szkockich czy przebierkę do nauki gry na tychże, czyli practice chanter? :)
  • Tak, practice chanter.

Głównie chciałem teraz, gdy moje "dudy" są w fazie budowy poćwiczyć sobie gre na choćby practice chanter do dud szkockich,
    bo jakoś gra na flecie nie szczególnie mi się podoba :D. I palcowania się chciałem nauczyć.

Dobre rozwiązanie myśle, bo zanim kupie odpowiednie stroiki, burdon przyjdzie z zamówienia, worek skórzany który zamówiłem na miare będzie gotowy i kupie przebierke, to minie sporo czasu, a chciałbym go zagospodarować w temacie grania na dudach :)
  • Rozumiem i jestem też w stanie zrozumieć Twój entuzjazm, że tak garniesz się do grania na dudach i to się chwali :) Jednak wciąż sądzę, że to trochę niebezpieczne przedsięwzięcie :P Ale, co człowiek, to inna opinia ;) Nie wiem, jak reszta braci dudziarskiej do tego podchodzi.

Zaś od fletu radziłbym Ci tak nie odchodzić, bo może nie brzmi tak jak dudy, ale pomaga tak samo :) Weź mój przykład z gaita gallega. Są practice chantery do nauki gry na tych dudach, jednak nie są one dobrze wykonywane, bo nie do końca stroją, nie mają możliwości gry w drugiej oktawie i są po prostu drogie. Tymczasem flet Hohnera, po niewielkich i dość łatwych przeróbkach, gra świetnie w skali gaity, w obu oktawach i jest tani (ja kupiłem go za 15 zł.). Ot i moich parę groszy na ten temat ;)
  • Ok, to zostaje przy tym :P.
  • Witam Mam pytanko chce kupic dudy i sam sie nauczyc grac na nich, to bylo zawsze moje wielkie marzenie, niestety mnie ani moich rodzicow nie bylo stac, teraz dostalem prace i skladam, czy ktos moze napisac mi ile musze miec kasy na sredni sprzet, zeby ladnie brzmial uczylem sie grac na akordeonie, saksofonie, organach, i trabce, ciezko jest sie nauczyc grac??? czy jesli ktos mi rozpisze krycie to wystarczy cwiczyc ?? z gory dzieki
  • http://www.dudziarz.e12.pl/wiki/index.php?title=FAQ - spróbowałem, działa i nie boli(:P)
  • a czy ktoś może mi napisać ile musze mieć pieniędzy na średniej jakości spret zeby na tym pograć, koło 2, 3 tyś ??