Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

Worek skórzany

• Witam serdecznie ;).

Za jakiś czas, gdy będe przekonany aby robić własny worek, chciałem upewnić się jaką skórę użyć.
    Znalazłem stronę na której można takową zakupić. Może ktoś powiedzieć czy nadaje się ona na dudy?

Skóra:
    http://www.sklep.drizzt.pl/skory-buty-rozne-p-311.html

Pozdrawiam!
  • Mając niewielkie wprawdzie doświadczenie (szyłem raptem 4 lub 5 worków), odradzałbym jednak kupno skóry przez internet. Znajdź raczej w swojej okolicy garbarnię, gdzie będziesz mógł dotknąć i wybrać płat odpowiadający ci wielkością. Zabierz szablon, i przymierz, czy na potrzebnej ci powierzchni nie ma skaz lub dziur - to pierwszy problem. Kolejnym jest dobranie skóry odpowiednio mocnej i elastycznej - skóra zbyt cienka i ciągliwa nie pozwoli ci uzyskać ciśnienia w worku, zbyt gruba uniemożliwi obsadzenie stock'ów.
    Szukaj skóry licowej, owczej lub bydlęcej, dają się ładnie impregnować.
    Do szycia (koniecznie na dwie igły) najlepsza jest woskowana dratwa. Broń Boże nie nakłuwaj otworów przed szyciem! - igła powinna być cieńsza od samej dratwy - dzięki temu nić wypełnia i uszczelnia otwór po przejściu igły.
  • Do uszczelnienie worka doskonaje si e klej do wykładzin ;) u mnie 4 rok i nic ! na zamszu - który doskonale się pod pachą trzyma