Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

• Witam
    Chciałbym się dowiedzieć po czym można rozpoznać pakistany i czy właśnie padłem ich ofiarą http://allegro.pl/dudy-kobza-bagpipe-szkocja-instrument-dety-nowy-i2117053168.html. Ewentualnie czy jest ktoś w Warszawie i okolicy kto mógłby mi pomóc w ocenie tego instr.
  • Witam,

Obserwowałem tę aukcję i to, jak sprzedający z oferty na ofertę bogaci się na sprzedaży "instrumentu", którego cena nie powinna przekroczyć maksymalnie 200 zł., ponieważ są to, niestety, pakistany. Dodatkowo, ten kto wystawiał te dudy najprawdopodobniej umyślnie napisał, że pochodzą ze Szkocji, co można zrozumieć że zostały tam wyprodukowane, jednak fakt, że leżały w sklepie w Edynburgu (gdzie takich "pamiątek dla turystów" jest mnóstwo) nie równa się miejscu wykonania.
    Tak na marginesie, kiedyś, gdy nazwy użytkowników licytujących takie cuda były widoczne można było przynajmniej ostrzec ich przed tym, w co się pakują, teraz nie jest to możliwe...
    Co do rozpoznania, pakistany poznaje się przede wszystkim po ogólnie marnym wykonaniu, jasnym kolorze drewna (jak to ma miejsce w tym przypadku) i najczęściej okryciu worka w tartanie Royal Stewart (takim jak na tej aukcji). Oczywiście, bywa też tak, że części drewniane malowane są fabrycznie na czarno i zmieniane jest okrycie worka na jakieś w jednolitym kolorze, jednak drewno rozpoznaje się i tak po jasnym wnętrzu przebierki lub piszczałek, która to jasność bardzo często wychodzi na zdjęciach.
    Zatem, przykro mi to mówić, ale 506 zł. poszło praktycznie w błoto.

Pozdrawiam,
    Piotrek