Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

Chce kupić Dudy z Ebay Pomocy

• Witam zawsze moim marzeniem było sie nauczyć grać na dudach, umiem grać na trąbce, organach, akordeonie, mam prosbe zamieszcze tu link Dud jakie ogladalem, nie mam pojecia o grze na dudach czy samemu idzie sie nauczyc grac ?? jest gdzies spis palcowania, tzn krycia ??? prosze pomuszcie mi,, Ile kasy szykować ??? czy 1500 zł starczy ???

http://www.ebay.com/itm/SCOTTISH-GREAT-HIGHLAND-BAGPIPES-HICKORYWOOD-TOP-QUALITY-/260927174950?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc078b926
  • Dudy będe kupował po 10 lipca wiec prosze o pomoc mam na to okolo 1500 zł ewentualnie do 2000 dociagne, taki instrument pogra troche ??

http://www.ebay.co.uk/itm/African-Blackwood-Scottish-Highland-Bagpipe-Professional-Musicians-Quality-/320756079044?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item4aae8d59c4
  • Witam!

Najpierw będziesz potrzebował Practice Chanter, czyli instrument na którym nauczysz się podstaw gry, techniki, ozdobników, etc. Te nie kosztują dużo.
    Ale! Nawet nie myśl o kupowaniu dud z tych linków. To robota pakistańska, która tylko wygląda ładnie i może "pogra trochę", ale na dobre brzmienie nie licz. Tyle pieniędzy chcą za ozdobę na ścianę (zwaną również drewnem opałowym, nota bene dość drogim), szkoda słów... Na przebierce z pierwszego linka nawet widać nierówno nawiercone otwory, co w przedbiegach eliminuje możliwość odpowiedniego strojenia.
    Napisz do mnie prywatną wiadomość, bo to temat na nieco dłuższą rozmowę. Poza tym, możliwe że będę miał dla Ciebie rozwiązanie i to nie pakistańskie, a szkockie, w tym zakresie cenowym, w kwestii zakupu dud.

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • Peter 9565653 odezwiesz sie ?
  • Chciałbym, ale niestety się nie odezwę, bo złapałem jakąś nieciekawą infekcję dróg oddechowych i nie bardzo mogę rozmawiać...
    Jeszcze jedna możliwość jest taka, żebyś napisał na mojego maila: peterpiper86@gmail.com