Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

• Hej! Gra na PC idzie mi na tyle dobrze, że chciałbym stać się posiadaczem swoich pierwszych dud. Chcę by były to smallpipes, bo mają takie miękkie i dynamiczne brzmienie. Jak już pisałem w poprzednim wątku, w efekcie rozgoryczenia tym, że mój kupiony PC nie stroi zrobiłem sobie swój (dość śmieszny, bo z gałęzi czereśni, bez uzycia tokarki). Stroik włożyłem od starego, instrument brzmi nadspodziewanie ładnie, a fakt, że sam wywierciłem w nim otwory zagwarantował prawidłowy stój. Potrzebuję jeszcze worka i dronów. Tak jak stroik podwójny do przebierki umiem zrobić, tak nie mam pojęcia jak zrobić stroiki do dronów. Jako, że cała konstrukcja ma charakter prototypu koncepcyjnego tak stroiki do dronów chciałbym również wykonać sam. Jeśli ktoś napotkał się na tutorial jak to zrobić, bądź sam to potrafi proszę o pomoc, chyba że można kupić takie stroiki tanio(wszak szkoda mi pieniędzy, bo może się okazać, że moja konstrukcja nie bedzie dobra).
    W tym miejscu zaczyna się drugi wątek mojej opowieści. Otóż jak wspomniałem dudy te mają charakter eksperymentalny i jeśli nie wyjdą chcę kupić sobie instrument. Proszę was o informacje, gdzie mogę kupić dobre smallpipes. Jakie firmy są dobre? Bardzo zależy mi, zeby instrument stroił idealnie, niekoniecznie w stroju temperowanym. Zależy mi też żeby nie kosztował 7 tys zł. Czy są w Polsce wytwórcy dud, którzy umieliby zrobić taki instrument? Wiem, coś o jakimś człowieku z Krakowa, tudzież spod Krakowa, który robi dudy za 300-600 zł i sprzedaje na allegro, ale jego konstrukcje nie są zbyt wygledne.

Dziękuję wam z góry za odpowiedź i pozdrawiam!
  • Witam!

Teraz czas mnie pogania, bo muszę zdążyć na autobus, więc tylko podam linka do spisu różnych smallpipes dostępnych obecnie na eBay, a później postaram się jeszcze coś dopisać. Oto link: http://www.ebay.pl/sch/i.html?LH_PrefLoc=2&_trkparms=65%3A10%7C66%3A2%7C39%3A1&rt=nc&_nkw=smallpipes&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=3&_sc=1 Zaś co do wytwórców, to jedyni dobrzy, jakich mogę sobie obecnie przypomnieć, którzy mają rozsądne ceny, to Walsh i Dunfion. Obie marki mają w swojej ofercie dudy drewniane i wykonane z plastiku Polypenco.

Muszę lecieć, spróbuję później dodać co nieco informacji.

Pozdrawiam,
    Piotrek