Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

• Witam,
    I o oto kolejna część moich problemów z dudami ( poprzednie ciągle jeszcze rozwiązuje ). Problem polega na tym, że mam dość słaby słuch muzyczny i nie mam zielonego pojęcia jak nastroić to całe ustrojstwo. Przeglądałem forum i zazwyczaj pada zdanie " Nastrój do przebierki " ok, ale jak poznam, że przebierka gra dobrze ? Próbowałem dostroić do C w keyboardzie niestety nic z tego nie wyszło. Posiadam stoik gitarowy i myślę, że mógłby się przydać, tu pojawia się kolejny problem do jakiego dźwięku dostroić bo mam E, A, D, G, B a wedle opisu te dudy mają stroić w C. Żeby nikogo nie denerwować swoją niewiedzą przypominam, że praktycznie nie mam żadnego pojęcia o muzyce xD
    Dziękuję za pomoc
    Adam
  • Ja tam nie bardzo wnikam we wszystkie aspekty profesjonalnego muzykowania - mimo, że córka chodzi do szkoły muzycznej dla mnie obojętne są jakies C-dury i inne takie, że chanter to tyle a tyle kHz - wciskam stroik tak żeby mi w miarę się dźwięk podobał a potem dostrajasz drony - grasz lowA i dostrajasz jednego drona tak żeby Ci dźwięk nie "pływał", potem następnego i na koniec basa i jedziesz :)

tu masz filmik z takiego procesu: