Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

Początkujący - proste pytanie

• Witam!
    Gram na flecie poprzecznym i flażolecie od kilku lat. Zawsze chciałem grać na dudach, w zeszłym roku kupiłem sobie przebierkę ale pakistańską więc poszła jako prezent dla znajomego. W tym roku mogę wydać odrobinę więcej i pytanie, czy zestaw, który podaję w linku zawiera wszystko co będzie mi potrzebne, żeby spokojnie uczyć się grać?
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz
    http://www.pipingpal.com/practice-pipes-standard-c2x14727068
  • Witaj!

Te Practice Pipes to bardzo dobry sprzęt, nie tylko do nauki, ale też do pogrania, gdy nie ma jak pograć na GHB, a chce się słyszeć drony do społu z przebierką. Sam Practice Chanter też się świetnie sprawdza, stroi bez zarzutu.
    Mam od jakichś 8 lat niemal identyczne Practice Pipes, z taką tylko różnicą, że jest to wersja Deluxe, z dłuższym chanterem, ale miałem też kiedyś krótszy chanter, więc spokojnie mogę Ci cały set polecić. Radzę tylko wziąć przy okazji zapas listków i gumek do stroików burdonowych, bo po pewnym czasie się zużywają. Dwa takie zestawy po £2,50 wystarczą na długo.

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • Czesc,

A czy to prawda, ze worek z tego instrumentu czesto peka i trzeba kleic? 

Pozdrawiam,
    --
    Dec
  • Hej,

Worek w moich Practice Pipes rozszczelnił się po jakichś 5-6 latach, więc jak na prostą konstrukcję ze zgrzewanego materiału chyba nie jest tak źle, jeśli chodzi o żywotność ;) Nie wątpię, że zdarzały się przypadki, że działo się to szybciej, ale na pewno przedtem worek swoje zdążył posłużyć. Poza tym, nowy worek nie jest jakoś niesamowicie drogi, np. w porównaniu z workami do GHB.

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • Hej,

W mojej opinii sprzęt niewarty swojej ceny, jedynie chanter daje radę, bo dobrze stroi, ale worek rozleciał im się po chyba dwóch latach, drony są koszmarne w strojeniu i wrażliwe na wszystko, na co tylko mogą.
    Na obrazku jest wersja z mosiężnymi rurkami, której chyba już nie produkują, w zamian są plastikowe drony, może to jeszcze je jakoś ratuje...

Pozdrawiam,
    Agatka już dawno