Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

• Witam
    Znalazłem na yt taki film : https://youtu.be/TCzUBKKykow
    Zrobiłem już sobie worek tylko nie wydaje mi się że "ustnik" i chanter będą działać . Zamierzam kupić tego practice chantera : https://m.thomann.de/pl/thomann_uebungsfloete_palisander_set.htm?o=9&search=1513804621
    I mam pytanje czy będzie ti działało jeśli go doczepie do tego mojego worka ?
  • Czy ustnik ma zaworek blokujący powrót wdmuchiwanego powietrza? Jeśli nie, to za długo nie pograsz. Przynajmniej nie widziałem czegoś takiego na filmiku. Ustnik od tego practice chantera Thomann tym bardziej go nie ma, bo... jest to practice chanter, czyli podstawowy instrument do nauki gry na dudach, nie zaś same dudy. Poza tym, stroik podwójny wymaga większej siły zadęcia niż pojedynczy, taki jak na filmie, więc z plastikowego worka tak czy inaczej nie uzyskasz wystarczającego ciśnienia, by dłużej pograć. Nie wspominając o w/w braku zaworku w ustniku.

Mam jeszcze jedno, najważniejsze pytanie: czy chcesz nauczyć się grać na dudach czy pomęczyć się z tanimi podróbkami, za przeproszeniem, pokleić worki na śmieci, zniechęcić i ostatecznie poddać?
    Jeśli wybierasz opcję pierwszą, to polecam moją odpowiedź z poprzedniego wątku, jeśli zaś drugą, to droga, którą obecnie wybierasz całkiem szybko Cię tam zaprowadzi. Mówiłem już o jakości produktów pakistańskich, lecz widzę, że produkty Thomann przypadły Ci do gustu. Za ten practice chanter z linka razem z wysyłką zapłacisz praktycznie tyle samo co za porządny chanter od Bagpipes Galore, do którego link dostałeś ode mnie ostatnio.
    Staram Ci się pomóc i doradzić, bez żadnej zgryźliwości, tylko będąc szczerym do bólu, bo czasem inaczej się nie da. Gram już od ok. 11 lat, ale skoro nie chcesz słuchać rad (co byłoby dziwne, bo na forum raczej zakłada się temat, by czegoś się dowiedzieć i na tym skorzystać), to działaj na własną rękę i wyrzuć pieniądze w błoto (czyt. wydaj na sprzęt "marki" Thomann).

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • Dzieki za odpowiedź po świętach zamawiam tego practice chantera ktorego mi proponowałeś
  • Nie ma za co, cieszę się, że wybrałeś tę "drogę" jednak, nie będziesz żałował :) Gdybyś potrzebował pomocy z czymś jeszcze to pisz śmiało.