Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

In this Discussion

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

Nareszcie Gra Ukończona

• Serdecznie zapraszam do grania:
    http://www.dudziarz.art.pl/rpg

Gra powstawała w latach 2000 - 2009 - co kilka lat lub miesięcy przysiadałem do gry i tworzyłem nowe lokacje.

Mam nadzieje, że efekt był warty poświęconego czasu,

pozdrawiam
    Snori
  • Na prawdę świetna gra i genialna fabuła. Liczę, że w przyszłości zrobisz kontynuację. Długo się męczyłem i ciągle zaczynałem od nowa, bo wybierałem zły wariant, jednak w końcu udało mi się przejść ;) Nawet statystyki miałem prawie na maxa - zręczność 12, mądrość 10 i wytrzymałość 22. Na prawdę - genialna gra ;)
  • Dzięki za miłe słowa. Jak każdy twórca łasy jestem na pochlebstwa :)

Po prawdzie właśnie rozpocząłem pracę nad kolejną częścią Tkaczy Burz - Odległy Horyzont.

Bohaterem Odległego Horyzontu jest Jarl Wikiński. Rzecz dzieje się około roku 1000 na morzach północnych Uniwersum Tkaczy Burz. Będzie można podróżować od portu do portu, w czasie rejsu będą występowały losowo wybrane przygody morskie.

W każdym porcie będzie kilka questów - część lokalnych, część wymagających podróży. Na skutek questów zapuścimy się na kraniec swiata (poza mapę) oraz do innych światów...

Spotkamy też bohaterów z Północnej Granicy - młodego czarodzieja Zagorthora, staniemy ramię w ramię z Dwalinem pomagając królowi Brianowi Boru wypędzić z Irlandii Fomoraigów, pożegnamy ostatnie Elfy odpływające z Donegalu, dowiemy się dlaczego młody ambitny czarodziej wstąpił na drogę prowadzącą go do zostania Czarnoksiężnikiem , popłyniemy w górę Wisły by odwiedzić chram Światowida, pohandlujemy z kupcami z Islandii, Danii i Niemiec, weźmiemy udział w Islandzkim Althingu i pomożemy Druidom z NorthUmberland w budowie kromlechu.

Będzie można na pokład zabierać przyjaciół różnych profesji, którzy pomogą lub przeszkodzą nam w questach, oraz wzmocnią lub osłabią siłę naszej załogi.

Następstwo zdarzeń będzie oparte na interakcji między bohaterami (podobnie jak w Tkaczach Burz), ale oczywiście będą dostępne nowe, magiczne przedmioty kluczowe do wykonania questów i zwiększające współczynniki.

Bohater ma swoje współczynniki (takie jak w Północnej Granicy), dodatkowo współczynnik Nawigacja, zastanawiam się też nad współczynnikami Drakkar i Załoga. Umożliwiłoby to pościgi, wyścigi okrętów, starcie załóg w abordażu, przyłączanie się naszego oddziału do bitew.

Na razie mam gotowy proof-of-concept - jeszcze się nie nadaje do prezentacji. W ciągu miesiąca powinienem mieć kilkudziesięcio-paragrafowe demo, które wystawię je na web i dam info na Forum. Jak mówi stara maksyma: Każde początki są skromne

Pozdrawiam,

Pawel

image
  • Snori gratulacje
    Widać, że włożyłeś w projekt dużo pracy, napisanie gry, wstawienie grafik i cała otoczka komputerowa. Mam nadzieje, że trochę zarobiłeś, albo przynajmniej twój NICK został rozsławiony w świecie gier paragrafowych i nie tylko.
  • Hej Gilsan,

nie zarobiłem ani grosza :) Jakoś nie miałem koncepcji jakby tego dokonać :)
    Myślałem, o tym, żeby kolejne części wydawać w formie książek, ale na razie żadne wydawnictwo nie było zainteresowane. Ale może po wydaniu "Samotnego Wilka" Joe Devera w czerwcu 2010 coś się ruszy na rynku paragrafówek...

Pozdrawiam,
    Snori
  • Gra bardzo przyjemna. Na chwilę obecną nie udało mi się jej jeszcze ukończyć, ale naprawdę mi się podoba. Jedyny minus to to, ze nie można jej sobie wydrukować, czy chociażby grać offline. Nie byłoby najmniejszej chociaż możliwości dostania wersji w pdf czy jakiejkolwiek innej?

I dziękuję bardzo za możliwość pogrania w to cudeńko.
  • Cześć Ardel,

cieszę się, że gra Ci się podoba. Zachęcam do ukończenia :)

Niestety nie przewiduję wersji offline. Co jakiś czas wpadam na jakiś pomysł i dodaję coś w grze - a to jakiś wątek fabularny, a to jakąś funkcję. Wypuszczenie jej w wersji offline (zip czy pdf) zamroziło by jej wersje. Zresztą niektóre funkcje gry wykonywane są po stronie serwera, więc nie zadziałałaby na komputerze lokalnym. A na koniec - nie znajduję w sobie siły do przepisywania wszystkiego na do dokumentu - wymagałoby to ponumerowania paragrafów, dopisania numerów paragrafów do wszystkich opcji wyboru, odpowiedniego posortowania... Nie, to nie dla mnie :) Zachęcam jednakowoż do grania on-line !

pozdrawiam,
    Snori
  • Mam pytanie
    Czy piszesz coś jeszcze? Jakie są Twoje plany odnośnie paragrafówek?