Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID

Poll

No poll attached to this discussion.

Archiwa Forum Dudziarskiego

Archiwum 2002-2004

Archiwum 2005-2008

Kilka pytań od laika.

• Witam Was. Mam kilka pytań o parę rzeczy związanych z dudami i gra na nich. Jestem laikiem, dlatego przepraszam jeśli gdzieś palnę głupotę. Chciałbym zacząć grać na dudach, zawsze podobał mi się ten instrument, jego nietuzinkowy wygląd oraz brzmienie, które przyprawia o dreszcz na grzbiecie. Do rzeczy:
    1. Czy dudy można stroić?
    2. Wcześniej grałem w zespole na gitarze basowej muzykę metalową. Chciałbym również móc używać dud do tego typu połączeń w przyszłości. Jakie dudy byłyby do tego najodpowiedniejsze? Tu właśnie kwestia strojenia.
    3. Czy w okolicy trójmiasta jest osoba, która mogłaby pomóc w kupnie instrumentu, podpowiedziała co nieco odnośnie treningu, kwestii technicznych?

póki co tyle, z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
  • Witaj,

skrótowo odpowiem na Twoje pytania:

> 1. Czy dudy można stroić?

Tak. Nawet trzeba.

> 2. Wcześniej grałem w zespole na gitarze basowej muzykę metalową. Chciałbym również móc używać dud do tego typu połączeń w przyszłości. Jakie dudy byłyby do tego najodpowiedniejsze? Tu właśnie kwestia strojenia.

Chodzi o takie rzeczy? :

> 3. Czy w okolicy trójmiasta jest osoba, która mogłaby pomóc w kupnie instrumentu, podpowiedziała co nieco odnośnie treningu, kwestii technicznych?

Najpierw proszę przeczytaj proszę dokładnie:

1. FAQ - http://www.dudziarz.e12.pl/wiki/index.php?title=FAQ
    2. Archiwum tego Forum
    3. Dudziarską Wiki i Stronę dudziarską - www.dudziarz.art.pl/forum

Jak będziesz miał konkretne pytania, to zapewne ktoś się znajdzie :)

pozdrawiam,
    Paweł
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje